El Libro Negro De La Condicion De La Mujer Christine Ockrent

ISBN: 9788403097308

Published:

985 pages


Description

El Libro Negro De La Condicion De La Mujer  by  Christine Ockrent

El Libro Negro De La Condicion De La Mujer by Christine Ockrent
| | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 985 pages | ISBN: 9788403097308 | 3.34 Mb

Na świecie jest o kilkadziesiąt milionów kobiet mniej, niż wynikałoby to z praw demografii. Tego niedoboru nie tłumaczą epidemie, migracje ani wojny – brakuje ich, ponieważ nie pozwolono im żyć. Zostały zabite jeszcze przed urodzeniem lubMoreNa świecie jest o kilkadziesiąt milionów kobiet mniej, niż wynikałoby to z praw demografii.

Tego niedoboru nie tłumaczą epidemie, migracje ani wojny – brakuje ich, ponieważ nie pozwolono im żyć. Zostały zabite jeszcze przed urodzeniem lub niedożywione, okaleczane i traktowane jak towar narażane są na ryzyko przedwczesnej śmierci.

Co się dzieje z tymi, którym uda się osiągnąć dojrzałość? W wielu krajach Azji, Afryki, Ameryki Południowej, ale także Europy doświadczają przemocy i poniżenia, padają ofiarą okrutnych tradycji, bezwzględnego rynkui antykobiecych ideologii, zasilają szeregi współczesnych niewolników. Odmawia się im podstawowych praw: do bezpieczeństwa, godności, decydowaniao własnym ciele i własnym losie.Czarna księga kobiet, złożona z artykułów, raportów, świadectw międzynarodowego zespołu autorów to pierwsza publikacja ukazująca tak szeroki przekrój problemów związanych z sytuacją kobiet we współczesnym świecie.

Podzielona jest na części odpowiadające hasłom deklaracji ONZ z 1993 roku, poświęconej eliminacji przemocy wobec kobiet: Bezpieczeństwo, Nietykalność osobista, Wolność, Godność, Równość. Artykuły dotyczą takich tematów, jak honorowe zabójstwa, gwałt jako narzędzie wojny, selektywna aborcja, rytualne okaleczanie, gwałty małżeńskie i przemoc domowa, prawo do opieki lekarskiej i do aborcji, ochrona przed AIDS, wymuszone małżeństwa, prostytucja i handel kobietami, turystyka seksualna i współczesne niewolnictwo, dyskryminacja kobiet homoseksualnych, nierówny dostęp do edukacji i nierówności na rynku pracy.

Raportom towarzyszą najważniejsze międzynarodowe postanowienia dotyczące praw kobiet.Polskie wydanie Czarnej księgi kobiet uzupełniono o teksty m.in. Magdaleny Środy, Wandy Nowickiej i Małgorzaty Fuszary poświęcone sytuacji kobiet w Polsce.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "El Libro Negro De La Condicion De La Mujer":


ksante.com.pl

©2010-2015 | DMCA | Contact us