Lekkość konstrukcji i trwałość wykonania

Lekkość konstrukcji i trwałość wykonania

Balustrady nierdzewne to konstrukcje wykonane ze stali szlachetnych. Rozwiązanie, które na długo zatrzymuje swój świetny wygląd, występuje w wersji z połyskiem lub w półmacie.

Wersja z połyskiem powstaje poprzez polerowanie powierzchni balustrady, a wersja w półmacie to nic innego jak poddanie materiału szlifowaniu lub szczotkowaniu. To od nas zależy, na jaki model się zdecydujemy. Warto dobrać go do innych materiałów, które zamierzamy stosować przy budowie i aranżacji naszego domu. W połączeniu na przykład z betonowymi ścianami taka balustrada będzie prezentowała się lekko i ozdobi nasz salon, czy inne miejsce, w którym znajdują się schody. Firma Tierspol to doświadczony producent balustrad nierdzewnych, który wykonał już wiele schodów w konstrukcji szklanej i innych.

Schody szklane w budynkach użyteczności publicznej

W miejscach, gdzie jednocześnie przebywa wiele osób, wykorzystywane są rozwiązania, aby uniknąć wrażenia ścisku, braku światła i zamkniętych pomieszczeń. Projektanci aranżują takie powierzchnie z myślą o klientach, o funkcjonalności użytych materiałów i o walorach estetycznych. Biorąc pod uwagę wszystkie te cechy, częstym rozwiązaniem stają się schody z balustradą nierdzewną. Są łatwe w utrzymaniu czystości i bardzo efektowne. Takie, które zastosowane są na zewnątrz, należy okresowo pielęgnować przy użyciu środków pasywujących, aby uniknąć tworzenia się na ich powierzchni plam i zmatowień. Jest to jednak działanie okresowe, które stosuje się w środowisku zewnętrznym, gdzie na przykład pada deszcz. Te zastosowane w pomieszczeniach zamkniętych, wymagają mniej uwagi. Szkło przepuszcza światło i sprawia, że przestrzeń jest niczym nie osłonięta, nie mamy wrażenia ścisku i uczucia klaustrofobii. Producent balustrad nierdzewnych, jakim jest Tierspol, ma swoją stronę pod adresem: producent balustrad nierdzewnych, gdzie możemy zobaczyć wykonane przez niego schody w różnych odsłonach.

Dom